• Akne Tedavisi

  by  • 12 Kasım 2014 • Cilt Bakımı, Sivilceler • 0 Yorum

  reklam: kadın iç giyim, fantezi iç giyim

  modawu-akne-tedavisi-nasil-yapilirGünümüzdeki en büyük cilt problemi ve en çok şikayet ettiğimiz bir sorun ise sivilcedir.

  Sivilcelerden maalesef her yaş gurubu şikayetçi olabiliyor. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları vardır. Bu kanallar sivilce oluşumuna neden olur.
  Başta ergenlik döneminde olan gençlerimizde ise büyük bir kabus olduğu da bir gerçek.

  Fakat sivilceler sadece bir ergenlik dönemi sorunu değil. Ama ergenlikte daha fazla görüldüğü de bir gerçek.

  reklam: kadın & erkek iç giyim, hamile giyim

  Aynı zamanda bayanlarımız da regl döneminde de belli noktalarda da meydana gelebiliyor. Her konuyu ele almak gerektiği için sivilce sorununu da ele alıyoruz, Sivilceler çok fazla yağ tüketiminden de meydana geliyor öncelikle cips,kolay,çiğdem gibi abur cubur alışkanlıklarımıza dikkat etmeliyiz. Bu alışkanlıklarımızı aza indirmediğimiz sürece sivilcelerden kurtulmak pekte kolay olmaz.
  Çok sık karşılaştığımız cilt hastalıklarından birisi olan sivilce (akne) tedavi edilmediği takdirde kalıcı izler bırakabilir. Bu yüzden gereken önlemleri almalı ve gereken tedavileri uygulamalıyız.
  Öncelikle cilt temizliğine önem verilmelidir. Cilt, sabah ve akşam olmak üzere, günde iki defa, cildi fazla tahriş etmeden düzenli olarak yıkanmalıdır. Böylece gözenekleri tıkayan kirden kurtulmak amaçlanır. Temizleyicilerin, cildin doğal ph’ına yakın olmasına dikkat edilmelidir. Daha sonra bunu desteklemek için haftada üç kere maskemizi uygulamalıyız.
  Akneler için maske malzemeleri:
  1 adet portakal,
  1 paket kabartma tozu,

  Yapılışı:

  1 adet portakalı ezip 1 paket kabartma tozu ekleyerek karıştırın ve aknelerin üzerine iyice sürün 20-30 dk sonra yıkayın.

  Haftada üç kere uygulamaya özen gösterin. Sivilcelerinizle ffazla oynamayın ve sıkmayın sıkarsanız iz bırakmasına neden olabilirsiniz. Sivilceniz yavaş yavaş kuruyarak kendi kendini yok edecektir. Bu yüzden onları ellemeyin ve yüz temizliğinize özen gösterin. Çok yağlı yiyeceklerden kaçınmaya özen gösterin.

  Güncel başlıklar:

  • 1 paket portakali ezip kabartma tozu ekleyin sivilceler ici
  • ergenlik sivilcelerinden kurtulmak için nelere dikkat edilmelidir

  Bir Cevap Yazın