• DOĞAL SALATALIK SÜT TARİFİ

  by  • 21 Kasım 2014 • Cilt Bakımı • 0 Yorum

  reklam: kadın iç giyim, fantezi iç giyim

   

  salatalk    Salatalığın faydalı olduğunu bir o kadarda cildi güzelleştirdiğini biliyoruz. Salata yemek cildi güzelleştirir. Salata yemeye özen gösterdiğimiz kadar cilt ürünlerimizin salatalıklı olmasıda bir o kadar önemlidir. Fakat salata özlü cilt ürünleri aldığımızda içerisinde ne kadar salatalık olduğunu veyada ne kadar sağlıklı bir ürün olduğunu anlamamız mümkün değil.
  Salatalık, günlük ihtiyacınız olan birçok vitamini içerir.

  Bu sebzenin kendisinin veya suyunun, cildi tonik kadar iyi temizlediğine dikkat çekti. Salatalık bol su ve vitamin içerdiği için cildin taze ve pürüzsüz olmasını sağlar.
  Bu yazımızda da cilt bakımı ve sağlığı üzerine mükemmel derecede önem arz eden salatalık ile doğal ve bitkisel maskeler hazırlamanın yöntemlerini inceleyeceğiz. Evde basit malzemeler ile yapacağınız kolay salatalık sütü ile cildiniz aradığınız sağlığa kavuşacak. 
  Salatalıklı temizleme sütü tarifi:
  1 salatalik
  25 gr badem yağı
  Hazırlanışı:
  1 salatalık rendelenir daha sonra 15 dakika kaynatılır ve süzülür bunun üzerinede 25gr. badem yağı ilave edilip cilt iyice pamuk yardımıyla silinir.

  reklam: kadın & erkek iç giyim, hamile giyim

  Aynı zamanda salatalığı günlük zamanlarda tekerlek şekilde kesip gözlerinizin üstüne koyabilirsiniz. Güz altlarınızın yorgun görünmesini engellemektedir. Bu sayede cildinizin nem dengesini sağlamak için cilt yumuşak ve pürüzsüz hale gelicektir.

  Salatalığı her türlü tüketmeye özen gösterirseniz cildinizde ve sağlığınızda önemli rol oynadığını farkedeceksiniz. Her türlü  kullanımı cilt için uygundur. İster maske olarak kullanın, isterseniz yemek olarak tüketin. Salatalık maskesi ile cildinizin yüz ve boyun bölgelerinde daha canlı ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.salatalik-maskesi-nasil-yapilir_646x340

  Güncel başlıklar:

  • salatalık ve sütle cilt bakımı

  Bir Cevap Yazın