• Evde Fondoten Yapın! Basit bir makyaj hilesi!

  by  • 18 Kasım 2014 • Cilt Bakımı • 0 Yorum

  reklam: kadın iç giyim, fantezi iç giyim

  modawu-evde-fondoten-yapimi-2Hepimizin fondöteni hiç fark etmediğiniz bir zaman da ansızın biter ve bu durumun yarattığı üzüntü ile dışarı dahi çıkmamayı bile düşünürüz. Çünkü fondöten makyajda cildin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Eğer zamanınız varsa sizlere kolaylıkla nasıl fondöten yapabileceğinizi anlatacağım. Bu işlemi evde ve kendi kullandığınız cilt malzemeleri ile uygulayacağımız dan her hangi bir sorunda yaşamayacaksınız.

  Öncelikle yazdan kalma bir güneş losyonu ya da güneş kremi bulmanız gerekiyor ki eminim her kadında bu mevcuttur. Kendi cildinize uygun olduğuna emin olduğunuz ve sıklıkla kullandığınız bir yüz kremi de gereklidir. Ve ayrıca ten renginize uygun olarak belirlediğiniz bir pudra da gerekiyor.

   

  reklam: kadın & erkek iç giyim, hamile giyim

  Şimdi öncelikle bir çay kaşığı kadar nemlendirici kreminizden alıp küçük bir kâseye koyuyoruz. Sonrasında aynı şekilde bir çay kaşığı kadarda güneş losyonu ekleyin ayrıca cildiniz yağlı ise losyon, kuru ise de güneş kremi tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize ve cilt tipinize kalmış bir tercih.

   

  Elinize pudranızı alın ve başka bir kâseye pudradan birkaç parça kopararak bu parçaları ezin, eğer gözünüze az geliyor ise biraz daha ekleyebilirsiniz. Ezmiş olduğunuz pudra tozunu kremlerin olduğu kâseye boşaltın ve güzelce karıştırın. Bu karışımı kolaylıkla kullana bilmek için kapağı olan küçük bir kavanoz da ya da eski makyaj malzemelerimizden bitmiş şişe veya kutularına koyup da kullanabilirsiniz. Yalnız bu karışımı yaklaşık olarak 2 hafta kullanabilirsiniz çünkü evde yapılan bu karışımlar doğru olsalar dahi uzun süre kullanmadıklarında cilde zarar verebilmektedir.

  Kullanacağınız kadar hazırlayıp yaklaşık 2 haftada bir yenilemenizi öneririz. Hijyen ve sağlık açısından fondöteniniz bittiği an sizi kurtarabilecek bir pratik sır olarak kulağınıza küpe olsun :)

  modabu değil modawuuu…

  Güncel başlıklar:

  • evde fondoten

  Hakkında

  Bir Cevap Yazın